Opinie o Nas

Oświetlenie wewnętrzne  

Oświetlenie wewnętrzne

Oświetlenie wewnętrzne to bardzo ważny element urządzania wnętrz. Dobrze rozplanowane rozmieszczenie źródeł światła może pozytywnie wpłynąć na jakość przestrzeni, ich niewłaściwa aranżacja zaś – zepsuć wnętrze.

Planując oświetlenie, należy wziąć pod uwagę rozmiar, kształt i wystrój wnętrza oraz jego przeznaczenie, to jaki efekt chce się osiągnąć i wysokość budżetu na całe przedsięwzięcie. Generalna zasada jest taka, że im większe pomieszczenie, tym więcej źródeł światła potrzeba.

W wielu starszych domach spotkać można centralnie zawieszoną na suficie lampę. Jest to funkcjonalnie rozwiązanie, ale należy je rozbudować o inne źródła światła umieszczone na różnych poziomach. Trzeba też pamiętać, że ciemniejszy wystrój wnętrza wymaga większej liczby lamp niż jasny, ponieważ ciemne ściany i tkaniny bardzo pochłaniają światło.   

 • Żyrandole
  Żyrandole

  Montowane są najczęściej w centralnym punkcie pomieszczenia. Zadaniem żyrandola jest również maksymalne oświetlenie pomieszczenia.

  Żyrandole maja przeróżne formy, od tych nowoczesnych prostych po bardziej wyrafinowane, często połączone z abażurami lub kryształami. Nadają szyku wnętrzom w stylu klasycznym,  francuskim, glamour czy prowansalskim. Żyrandole są efektownym wykończeniem wnętrz.

 • Lampy wiszące
  Lampy wiszące

  Swoje zastosowanie znajdują praktycznie w każdym pomieszczeniu. Pięknie wyglądają również montowane bezpośrednio nad bufetem lub stołem.

  Co raz częściej zastępują kinkiety i są montowane nad stolikami nocnymi w sypialni. Zastosowanie znajdują również w łazienkach montowane w suficie przy lustrze. Pięknie rozpraszają światło. Wieszając je na różnych wysokościach np. w salonie możemy uzyskać ciekawe efekty aranżacyjne. 

 • Lampy z wentylatorem
  Lampy z wentylatorem

  Lampy z wentylatorem to obecnie na rynku zupełnie nowe produkty. Świetny design oraz wysokiej jakości materiały wykończeniowe to poza walorami funkcjonalnymi główne atuty tych produktów. Lampo-wentylatory to nowoczesne lampy połączone z funkcjonalnym wentylatorem które swoje zastosowanie znajdują szczególnie podczas upalnych dni.

  Zdecydowana większość lampo-wentylatorów jest sterowana pilotem. Dotyczy to głównie prędkości obrotów jak i oświetlenia. Przy wyborze tego rodzaju produktu należy zwrócić również uwagę na rodzaj sufitu na którym mamy zamiar zamontować lampo-wentylator. Solidne zamontowanie tego rodzaju oprawy jest w tym przypadku bardzo istotne aby podczas pracy wentylatora nie nastąpiło obluzowanie elementów mocujących.

 • Plafony
  Plafony

  To lampy montowane bezpośrednio przy suficie, świetnie sprawdzają się  w niskich pomieszczeniach. Posiadają różne formy zarówno nowoczesne jak i klasyczne.

 • Kinkiety
  Kinkiety

  Oświetlenie boczne montowane na ścianach. Najczęściej stosowane jako uzupełnienie oświetlenia głównego.

  Kinkiety idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach w których nie ma miejsca na postawienie lampy podłogowej np. klatki schodowe przedpokoje, łazienki. Swoje zastosowanie znajdują w sypialni, wprowadzając wyjątkowy nastrój lub w salonie jako oświetlenie dekoracyjne, montowane w celu podkreślenia detali architektonicznych takich jak np. cegła, beton.

 • Lampy stołowe
  Lampy stołowe

  Lampy stołowe stają się intrygującymi obiektami rzeźbiarskimi we wnętrzach - tak samo piękne gdy są zaświecone, jak również gdy są zgaszone. Nawet w najskromniejszym wnętrzu wystarczy jedna piękna lampa aby nabrało magicznego charakteru.

  Lampy stołowe po zaświeceniu tworzą wyraźny jasny kolor który pozwala stworzyć wyjątkowy nastrój w kąciku pokoju, w obrębie stołu lub komody. Potrafią ożywić fragment wnętrza który jest poza zasięgiem innego oświetlenia.

 • Lampy biurkowe
  Lampy biurkowe

  Lampa na biurku powinna oświetlać blat roboczy. Dla użytkownika komputera polecane jest światło ustawione pod katem w stosunku do monitora aby minimalizować odblaski na ekranie.

  Bardzo dobrym  rozwiązaniem okazują się lampki biurkowe LED, które przy znacznie niższym poborze energii elektrycznej (lampki LED zużywają średnio do ok. 40% mniej energii od odpowiedników halogenowych) zapewniają satysfakcjonującą intensywność świecenia, a przy tym nie nagrzewają się do wysokich temperatur, dlatego są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Wiele tego rodzaju opraw ma możliwość wyboru.

 • Lampy podłogowe
  Lampy podłogowe

  Lampy stojące na podłodze są bardzo praktyczne. Nie mocujemy ich na stałe w jednym miejscu, a zatem mogą być przestawiane w inne miejsca.

  Lampy podłogowe najczęściej stosuje się w pokojach dziennych, gabinetach, czytelniach. Stojące lampy podłogowe pomagają także  wizualnie kształtować duże pomieszczenie. 

 • Oświetlenie schodów
  Oświetlenie schodów

  Ten rodzaj oświetlenia jest bardzo istotnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo domowników. Różnorodność opraw wpływa również na estetykę  wnętrza. Oświetlenie schodów pełni zatem role praktyczną jak i dekoracyjną.

  W przypadku schodów znajdujących się na zewnątrz należy wybrać oprawy z podwyższonym stopniem ochrony IP, np. IP44. Oprawy schodowe możemy montować w ścianie lub pod stopniami.

 • Oczka sufitowe
  Oczka sufitowe

  Oświetlenie wpuszczane bezpośrednio w sufit spotyka się już praktycznie w każdym domu. Jest niezwykle funkcjonalne w łazienkach ponieważ oprawy np. o podwyższonej szczelności zamontowane równo z powierzchnią sufitu nie są podatne na wilgoć.

  Oprawy wpuszczane w sufit są szczególnie praktyczne w niskich pomieszczeniach. Oczka i oprawy sufitowe mogą być również regulowane co daje nam możliwość skierowania strumienia światła na wybrany przez nas fragment przestrzeni. Oświetlenie wpuszczane w sufit często pojawia się w nowocześnie urządzonych wnętrzach.  

na stronę
Pokazuje 261 - 280 z 393 elementów
Pokazuje 261 - 280 z 393 elementów

Menu

Porównaj 0