Opinie o Nas

Oświetlenie wewnętrzne  

Oświetlenie wewnętrzne

Oświetlenie wewnętrzne to bardzo ważny element urządzania wnętrz. Dobrze rozplanowane rozmieszczenie źródeł światła może pozytywnie wpłynąć na jakość przestrzeni, ich niewłaściwa aranżacja zaś – zepsuć wnętrze.

Planując oświetlenie, należy wziąć pod uwagę rozmiar, kształt i wystrój wnętrza oraz jego przeznaczenie, to jaki efekt chce się osiągnąć i wysokość budżetu na całe przedsięwzięcie. Generalna zasada jest taka, że im większe pomieszczenie, tym więcej źródeł światła potrzeba.

W wielu starszych domach spotkać można centralnie zawieszoną na suficie lampę. Jest to funkcjonalnie rozwiązanie, ale należy je rozbudować o inne źródła światła umieszczone na różnych poziomach. Trzeba też pamiętać, że ciemniejszy wystrój wnętrza wymaga większej liczby lamp niż jasny, ponieważ ciemne ściany i tkaniny bardzo pochłaniają światło.   

 • Żyrandole
  Żyrandole

  Montowane są najczęściej w centralnym punkcie pomieszczenia. Zadaniem żyrandola jest również maksymalne oświetlenie pomieszczenia.

  Żyrandole maja przeróżne formy, od tych nowoczesnych prostych po bardziej wyrafinowane, często połączone z abażurami lub kryształami. Nadają szyku wnętrzom w stylu klasycznym,  francuskim, glamour czy prowansalskim. Żyrandole są efektownym wykończeniem wnętrz.

 • Lampy wiszące
  Lampy wiszące

  Swoje zastosowanie znajdują praktycznie w każdym pomieszczeniu. Pięknie wyglądają również montowane bezpośrednio nad bufetem lub stołem.

  Co raz częściej zastępują kinkiety i są montowane nad stolikami nocnymi w sypialni. Zastosowanie znajdują również w łazienkach montowane w suficie przy lustrze. Pięknie rozpraszają światło. Wieszając je na różnych wysokościach np. w salonie możemy uzyskać ciekawe efekty aranżacyjne. 

 • Lampy z wentylatorem
  Lampy z wentylatorem

  Lampy z wentylatorem to obecnie na rynku zupełnie nowe produkty. Świetny design oraz wysokiej jakości materiały wykończeniowe to poza walorami funkcjonalnymi główne atuty tych produktów. Lampo-wentylatory to nowoczesne lampy połączone z funkcjonalnym wentylatorem które swoje zastosowanie znajdują szczególnie podczas upalnych dni.

  Zdecydowana większość lampo-wentylatorów jest sterowana pilotem. Dotyczy to głównie prędkości obrotów jak i oświetlenia. Przy wyborze tego rodzaju produktu należy zwrócić również uwagę na rodzaj sufitu na którym mamy zamiar zamontować lampo-wentylator. Solidne zamontowanie tego rodzaju oprawy jest w tym przypadku bardzo istotne aby podczas pracy wentylatora nie nastąpiło obluzowanie elementów mocujących.

 • Plafony
  Plafony

  To lampy montowane bezpośrednio przy suficie, świetnie sprawdzają się  w niskich pomieszczeniach. Posiadają różne formy zarówno nowoczesne jak i klasyczne.

 • Kinkiety
  Kinkiety

  Oświetlenie boczne montowane na ścianach. Najczęściej stosowane jako uzupełnienie oświetlenia głównego.

  Kinkiety idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach w których nie ma miejsca na postawienie lampy podłogowej np. klatki schodowe przedpokoje, łazienki. Swoje zastosowanie znajdują w sypialni, wprowadzając wyjątkowy nastrój lub w salonie jako oświetlenie dekoracyjne, montowane w celu podkreślenia detali architektonicznych takich jak np. cegła, beton.

 • Lampy stołowe
  Lampy stołowe

  Lampy stołowe stają się intrygującymi obiektami rzeźbiarskimi we wnętrzach - tak samo piękne gdy są zaświecone, jak również gdy są zgaszone. Nawet w najskromniejszym wnętrzu wystarczy jedna piękna lampa aby nabrało magicznego charakteru.

  Lampy stołowe po zaświeceniu tworzą wyraźny jasny kolor który pozwala stworzyć wyjątkowy nastrój w kąciku pokoju, w obrębie stołu lub komody. Potrafią ożywić fragment wnętrza który jest poza zasięgiem innego oświetlenia.

 • Lampy biurkowe
  Lampy biurkowe

  Lampa na biurku powinna oświetlać blat roboczy. Dla użytkownika komputera polecane jest światło ustawione pod katem w stosunku do monitora aby minimalizować odblaski na ekranie.

  Bardzo dobrym  rozwiązaniem okazują się lampki biurkowe LED, które przy znacznie niższym poborze energii elektrycznej (lampki LED zużywają średnio do ok. 40% mniej energii od odpowiedników halogenowych) zapewniają satysfakcjonującą intensywność świecenia, a przy tym nie nagrzewają się do wysokich temperatur, dlatego są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Wiele tego rodzaju opraw ma możliwość wyboru.

 • Lampy podłogowe
  Lampy podłogowe

  Lampy stojące na podłodze są bardzo praktyczne. Nie mocujemy ich na stałe w jednym miejscu, a zatem mogą być przestawiane w inne miejsca.

  Lampy podłogowe najczęściej stosuje się w pokojach dziennych, gabinetach, czytelniach. Stojące lampy podłogowe pomagają także  wizualnie kształtować duże pomieszczenie. 

 • Oświetlenie schodów
  Oświetlenie schodów

  Ten rodzaj oświetlenia jest bardzo istotnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo domowników. Różnorodność opraw wpływa również na estetykę  wnętrza. Oświetlenie schodów pełni zatem role praktyczną jak i dekoracyjną.

  W przypadku schodów znajdujących się na zewnątrz należy wybrać oprawy z podwyższonym stopniem ochrony IP, np. IP44. Oprawy schodowe możemy montować w ścianie lub pod stopniami.

 • Oczka sufitowe
  Oczka sufitowe

  Oświetlenie wpuszczane bezpośrednio w sufit spotyka się już praktycznie w każdym domu. Jest niezwykle funkcjonalne w łazienkach ponieważ oprawy np. o podwyższonej szczelności zamontowane równo z powierzchnią sufitu nie są podatne na wilgoć.

  Oprawy wpuszczane w sufit są szczególnie praktyczne w niskich pomieszczeniach. Oczka i oprawy sufitowe mogą być również regulowane co daje nam możliwość skierowania strumienia światła na wybrany przez nas fragment przestrzeni. Oświetlenie wpuszczane w sufit często pojawia się w nowocześnie urządzonych wnętrzach.  

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 393 elementów
Pokazuje 1 - 20 z 393 elementów

Światła do domu - Jak stworzyć lepsze koncepcje oświetlenia dla własnych czterech ścian!

Pokój bez światła jest ... ciemny. Potrzebujesz dobrego oświetlenia wnętrza, aby nie spędzać wieczorów w ciemności. Jednak oświetlenie domu może nie tylko oświetlić dany pokójOświetlenie wewnętrzne zapewnia dobrą orientację w pomieszczeniu. To łagodzi napięcie na oczach, jak korzystać z różnych różne hobby. Może stworzyć relaksującą atmosferęMożna go także wykorzystać do podzielenia przestrzeni na ciekawe strefy świetlne.

Czego potrzebujesz, aby to osiągnąć? Różne źródła światła , nowoczesna technologia oświetleniowa , atrakcyjny design . I odrobina kreatywności w projektowaniu własnego wymarzonego oświetlenia.

Jakie są rodzaje oświetlenia wnętrza?

Nie musisz być projektantem oświetlenia, aby móc w pełni wykorzystać potencjał oświetleniowy swoich pokoi. Ale musisz wiedzieć, że w pomieszczeniu jest więcej źródeł światła niż tylko centralne oświetlenie sufitowe.

Oświetlenie do domu to ...

 

 • Lampy sufitowe : oświetlają cały pokój.
 • Wiszące światła : oświetlają określone obszary, dzielą przestrzeń, a także przyciągają wzrok dzięki ich ustawieniu na poziomie oczu.
 • Kinkiety: rozjaśniają pokój, a także pomagają w jego wyeksponowaniu.
 • Lampy podłogowe : dostępne są w różnych stylach. Jedna rzecz łączy ich wszystkich - poprawiają poziom jasności, dzięki czemu możesz cieszyć się wszelkiego rodzaju hobby, w tym czytaniem, szyciem, a nawet po prostu relaksowaniem się na kanapie.
 • Lampy stołowe: nie tylko dodatkowe źródła światła, które są po prostu podłączone; lampy stołowe są również popularnymi obiektami designerskimi. Stojąc na bocznych stolikach i komodach, lśnią światełkami pokoju.
 • Żyrandole: te światła nie tylko świetnie wyglądają w willach; jeśli wybierzesz odpowiedni rozmiar, mogą być również stosowane w każdym domu. Podobnie jak wiszące światła, stoją one jak uderzające elementy wystroju w pokoju.
 • Oprawy typu downlight: oszczędzające miejsce rozwiązanie oświetleniowe. Dobrze rozprowadzone zapewniają dobry poziom jasności dla danego pomieszczenia.
 • Oświetlenie punktowe: światła te można wykorzystać do ustawienia określonej części pomieszczenia - lub, w przypadku sufitowych reflektorów punktowych z wieloma żarówkami, mogą nawet oświetlić całe pomieszczenie.
 • Śledzące systemy oświetleniowe: prawdopodobnie najbardziej elastyczne rozwiązanie oświetleniowe na rynku. Potrzebują trochę planowania, ale możesz uzyskać całkowicie unikalne rozwiązanie oświetleniowe.

Jakie światła są zalecane do jakich pomieszczeń?

Jeśli chodzi o źródła światła, rozróżniamy:

 • Ogólne oświetlenie ogólnego oświetlenia pokoju
 • Oświetlenie strefowe na przykład do ukierunkowanego oświetlenia biurka
 • Oświetlenie akcentujące do dekoracyjnego projektowania pomieszczenia, np. Podświetlane figury lub paski LED

Celem projektu Dobre oświetlenie jest zapewnienie wystarczającej przestrzeni z każdej oświetlenia aby móc prawidłowo wykonywać zadania wzrokowe praktykowane tam. Zadania wizualne obejmują prostą orientację, pracę z dokumentami z małym nadrukiem lub szycie w salonie.

Salon

Oświetlenie ogólne zwykle zapewnia świecące lampy sufitowe lub kilka lamp ściennych. Oświetlenie strefowe można utworzyć za pomocą oprawek w pobliżu foteli lub lamp łukowych przy sofie. Możesz tworzyć wspaniałe akcenty świetlne za pomocą pasków LED , którymi możesz nawet sterować za pomocą smartfona.

Jadalnia

Oświetlenie ogólne jest zwykle zapewniane przez kinkiety. Centralne miejsce w pokoju jest zarezerwowane dla wiszącego światła nad stołem. Zapewnia to piękne oświetlenie strefowe stołu jadalnego. Możesz również użyć pasków LED w komodzie, aby dodać bardziej dramatyczne oświetlenie do pokoju.

Kuchnia

Zwykle są to lampy sufitowe i często oprawy typu downlight lub wpuszczane, które zapewniają dobre oświetlenie ogólne w kuchni. Należy je połączyć z dobrym oświetleniem stref nad powierzchniami roboczymi i pod szafkami kuchennymi. Zwykle stosuje się tutaj lampy podszafkowe i meble . Oświetlenie akcentujące jest rzadko stosowane w kuchni.

Sypialnia

Lampy sufitowe z abażurami z tkaniny są często używane do zapewnienia przytulnego oświetlenia pokoju w sypialni. Oświetlenie miejscowe może odgrywać kluczową rolę podczas czytania w nocy za pomocą lampki nocnej . Przykłady popularnego oświetlenia akcentującego do sypialni to dekoracyjne, rozświetlające litery umieszczone na małej szafce.

Łazienka

Ogólne oświetlenie w łazienkach jest zwykle zapewniane przez proste lampy sufitowe lub wpuszczane reflektory punktowe. Światła lustrzane są kluczowym aspektem oświetlenia miejscowego - zapewniają idealne światło do golenia lub makijażu. Jeśli chodzi o oświetlenie akcentujące , światła dekoracyjne można stosować tylko wtedy, gdy spełniają wymagania dotyczące ciał obcych i ochrony przed wilgocią. Pamiętaj o sprawdzeniu tego podczas instalowania jakichkolwiek lamp w łazience!

Potrzebujesz porady eksperta? Dlaczego nie skontaktować się z naszym zespołem obsługi klienta? Wystarczy zadzwonić pod poniższy numer lub wypełnić formularz kontaktowy.

Korytarz

Wszechstronne jasne, proste lampy sufitowe oświetlają korytarze, nie zajmując zbyt wiele miejsca w często wąskich korytarzach. Lampy sufitowe z czujnikami ruchu są często stosowane na klatkach schodowych, ponieważ są bardzo wygodne i ekonomiczne. Oświetlenie obszarowe i oświetlenie akcentujące zwykle odgrywają mniejszą rolę w oświetleniu korytarza. Mimo to lustrzane światła ułatwiają sprawdzenie, czy dobrze wyglądasz przed wyjściem z domu.

 

Czy LED jest najlepszą technologią oświetleniową do oświetlenia domu?

Tak to jest! Żarówki LED dawno już przeszły problemy z ząbkowaniem. Są teraz najbardziej uniwersalnym i najbardziej ekonomicznym rodzajem żarówki na rynku. Występują w ogromnej liczbie różnych wersji, od żarówek , przez żarowe świeczki, po inteligentne żarówki domowe. Można je łatwo zamontować na starych gniazdach . Żarówki LED są nie tylko znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjne żarówki; trwają również dłużej .

Oto kilka porad dotyczących wyboru odpowiedniej żarówki LED do oświetlenia wnętrza:

 • Ciepłe białe żarówki LED tworzą  przyjemną atmosferę oświetleniową i powinny być używane wszędzie tam, gdzie chcesz stworzyć przytulny klimat. Ciepła biel to idealny kolor światła do salonów, sypialni i innych miejsc przeznaczonych do wypoczynku.
 • Żarówki LED o chłodnym, białym kolorze światła są idealne do lamp biurkowych. Tworzą oświetlenie kliniczne , które może zwiększyć koncentrację. Chłodne białe źródła światła to również dobry wybór do łazienki.
 • Powinieneś dążyć do uzyskania wartości oddawania barw co najmniej Ra 80 . Jeśli oddawanie barw jest niższe, kolory nie będą wyglądać dobrze, a to może mieć negatywny wpływ na jedzenie na stole w jadalni lub na ubrania w sypialni.

Menu

Porównaj 0